Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej

Parafia MATKI BOSKIEJ ZWYCIĘSKIEJ
w Łodzi

ul. Łąkowa 27 90-554 Łódź

konto bankowe:
PKO B.P. Oddział 5 w Łodzi
12 1020 3408 0000 4902 0157 2288

Zapraszamy małżeństwa sakramentalne naszej Parafii do tworzenia wspólnoty Domowego Kościoła. Wszystkich informacji udziela ksiądz Proboszcz.

   Imieniny:   niedziela, 20 sierpnia 2017 r.    

SAKRAMENY ŚWIĘTE

Sakrament Chrztu
Jest sprawowany w każada niedzielę, o godzinie 1200. Rodzice, chrzestni i inni członkowie rodziny uczestniczą we mszy świętej przed chrztem (godz. 1100) lub po chrzcie (godz. 1230). Rodzice dziecka chrzest zgłaszają w kancelarii parafialnej najpóźniej miesiąc przed faktem, przekładając świadectwo własnego Sakramentu małżeństwa i dokumenty z parafii zamieszkania chrzestnych upoważniające ich do pełnienia tej wzniosłej funkcji. we wskazanym czasie rodzice i chrzestni uczestnicza w konferencji przedchrzcielnej i w odpowiednim czasie przestępują do spowiedzi, by w niedzielnej mszy uczestniczyć w sposób pełny.

I Komunia
Powszechny jest zwyczaj, że I Komunia święta odbywa się w maju, po trzyletnim przygotowaniu katechetycznym dziecka (przedszkole i dwie klasy szkoły podstawowej).

Sakrament Bierzmowania
Do Sakramentu Bierzmowania przystępuje młodzież w ostatniej klasie gimnazjum, po ośmioletniej, nieprzerwanej katechezie. Przygotowanie dokonuje się zarówno w szkole jak i własnej parafii. Przygotowanie nadzwyczajne dotyczy tylko osób dorosłych, które ten sakrament przyjmują w perspektywie małżeństwa i uzupełnienie braków katechezy formacyjnej dokonuje się w ramach katechizacji przedmałżeńskiej.

Pojednanie
Do spowiedzi można przystępować podczas wszystkich mszy i nabożeństw, które odprawiane są w naszym sanktuarium.

Sakrament Chorych
Sprawowany jest na każde żądanie, kiedy życie chorego jest w wielkim niebezpieczeństwie. W innych przypadkach zgłoszenie należy dokonać osobiście dzień wcześniej.

Małżenstwo
Narzeczeni (oboje) zgłaszają się w kancelarii trzy miesiące przed ślubem; a jeśli ślub ma się odbyć w miesiącach wakacyjnych lub we wrześniu, czy październiku - pół roku wcześniej.

Kapłaństwo
Osoby pragnące poświęcic swe życie Bogu i ludziom w stanie kapłańskim lub zakonnym zgłaszają się do Diecezjalnej Komisji ds. Powołań Duchownych (Kuria Biskupia) lub do każdego kapłana swej parafii.Spotkanie zaintresowanych małżonków
Informacje u księdza Proboszcza.
Zapraszamy!!!
projekt i wykonanie serwisu: Maciej Wojciechowski uwagi techniczne: maciekw@mnc.pl